Kolor ma znaczenie

Najnowsze wydanie brytyjskiego VOGUE’a kończy barwna paleta, która jest procentowym zestawieniem strojów królowej na przestrzeni ostatniego roku. Pytanie, dlaczego Elżbieta II podczas oficjalnych uroczystości wybiera monochromatyczny total look w papuzich kolorach, zadawano już wiele razy. Odpowiedź zawsze jest taka sama: żeby każdy z licznie zgromadzonych wiernych poddanych mógł ją dobrze widzieć z daleka.

Z zestawienia wynika, że królowa najczęściej wybiera niebieski. I to nie tylko ten w odcieniu royal blue. Chętnie sięga też po inne kolory tęczy, których nasycenie oscyluje od jasnych pasteli aż po bardzo intensywne odcienie. Jeśli wzory, to zdecydowanie kwiatowe. Stałym elementem każdej stylizacji jest potrójny sznur pereł, który jak widać pasuje do wszystkiego. Uniwersalne są również czarne pantofle oraz czarne torebki, zawsze w tym samym fasonie. Według kolorystycznego klucza dobierane są pozostałe dodatki: broszki, kapelusze (a na nich pióra i kwiaty), rękawiczki i parasolki.

W 60 roku panowania i 86 roku życia Elżbieta II nie zamierza tonować swojego wizerunku ani specjalnie dostosowywać go do stereotypów związanych z wiekiem. Co roku w czerwcu, z okazji oficjalnych obchodów jej urodzin, odbywa się słynna wojskowa parada Trooping the Colour. Przez 36 lat królowa dokonywała przeglądu wojsk jadąc konno w paradnym, najczęściej czerwonym, mundurze. Od 1987 roku przyjeżdża karocą, w „cywilnym” stroju. Ciekawe na jaki kolor postawi tym razem i ciekawe czy można już to obstawiać u brytyjskich bukmacherów.

Grafika/foto: VOGUE UK, AP Photo/Tim Graham Picture Library

Ten wpis został opublikowany w kategorii inspiracje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.