Leonardo zawsze w modzie

Włoska firma Gherardini ma mocną pozycję na rynku galanterii skórzanej. W skład grupy, oprócz tej flagowej marki, wchodzą również dobrze znane i uznane Braccialini i Francesco Biasia. Oferta poszczególnych linii jest bardzo różnorodna – od klasyki, poprzez najnowsze trendy, aż do szalonych kolekcji, z których słynie Braccialini. Jeśli ktoś szuka wyjątkowej torebki, która z daleka będzie informowała o nieprzeciętnej osobowość jej właścicielki, na pewno tu ją znajdzie. Bohaterowie kreskówek, kwiaty, owoce, warzywa czy zwierzęta to tylko niektóre z inspiracji projektantów (ale o tym przy innej okazji).

Jeśli szukać wspólnego mianownika, na którym opiera się komunikacja budującą wizerunek całej grupy Gherardini, to główne przesłanie wydaje się być dość oczywiste: włoski szyk i włoskie rzemiosło. Problem w tym, że te proste – i niegdyś działające z całą mocą – hasła są dziś masowo nadużywane. Aby podkreślić, że za marką Gherardini rzeczywiście stoi tradycja i rękodzielniczy kunszt na najwyższym poziomie firma uderzyła w największy możliwy dzwon – zbudowała link między swoim brandem a marką wszech czasów czyli samym Leonardo da Vinci.

Założenie strategiczne oparto na szkicu damskiej torebki niedawno odnalezionym w przepastnych archiwach Mistrza.

We współpracy z Museo Ideale Leonardo da Vinci firma Gherardini stworzyła wielopłaszczyznowy projekt La Pretiosa di Leonardo, którego marketingowe odnogi pozwoliły na szerokie nagłośnienie najważniejszych wartości marki. Na podstawie szkicu powstał projekt a następnie ręcznie wykonana torebka, która została zaprezentowana na specjalnej wystawie we florenckiej akademii sztuk pięknych. Wernisaż zbiegł się w czasie ze słynnymi targami Pitti, które ściągają do Florencji tysiące koneserów piękna, mody i designu.  Do tego szerokie publicity, specjalna strona internetowa oraz film, który pokazuje precyzję ręcznego wykonania i kunszt rzemieślników pracujących dla Gherardini.

Ocena urody torebki jest sprawą indywidualną. Jeśli komuś się podoba, jest dostępna od ręki w internetowym sklepie luisaviaroma.com, za niecałe 13 tysięcy złotych.

Aby marketingowy koncept zatoczył idealne koło warto jeszcze dodać na marginesie, że pewności nie ma, ale być może projekt ten Leonardo naszkicował dla swojej modelki, dziś powszechnie znanej jako Mona Lisa. Najwięcej źródeł mówi, że do obrazu pozowała pani Gioconda, z domu – nomen omen – Lisa Gherardini.

Foto/video: Gherardini, luisaviaroma.com, FashionIllustrated

Ten wpis został opublikowany w kategorii inspiracje, strategie, symbol i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.