Wodny Smok inspiruje

Chiński nowy rok rozpoczęty. Rok Smoka. Tym razem jest to Wodny Smok a taki zdarza się raz na sześćdziesiąt lat. Szczególnych sukcesów należy oczekiwać w branżach związanych z wodą i morzem, ale podobno również w reklamie, mediach i sztuce. Dlaczego? Tajemnica chińskiego horoskopu.

Tak silna postać jak chiński Smok nie mogła pozostać bez wpływu na trendy. Nike – firma, która trzyma rękę na pulsie – jest już do Roku Smoka odpowiednio przygotowana.  

Kolekcja nazywa się po prostu Year of the Dragon.  

Ukryty Smok ma równie wielką moc i na pewno przyciągnie klientów.

Pytanie czy chiński rynek wybierze oryginał? Czy również i tym razem szybko przygotuje „własną wersję” kolekcji?

W tyle nie pozostaje też Swatch. Byłoby dziwne, gdyby przegapił taką okazję. 

Oprócz tematu przewodniego, Roku Smoka, widać również inspiracje chińską porcelaną. Jej delikatność, elegancja i precyzja wykonania budują dobre skojarzenia dla marki.

Wpływom Smoka nie oparli się nawet mistrzowie sztuki zegarmistrzowskiej na najwyższym poziomie. Precyzyjne unikaty marki Benzinger, słynącej z wyszukanego zdobnictwa i misternego ręcznego wykonania, tym razem jako limitowana kolekcja na chiński Nowy Rok. Powstało tylko kilka egzemplarzy, każdy w cenie kilkudziesięciu tysięcy euro. W sam raz dla chińskich elit biznesu.

 

A tego smoka spotkałam kiedyś w Qingdao nad Morzem Żółtym. Pojawił się nagle i przyniósł pozytywną energię. Myślę, że wróży wiele sukcesów! 🙂

Foto: Nike, Swatch, Jochen Benzinger, archiwum własne

Ten wpis został opublikowany w kategorii inspiracje, trendy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.