Symbole

Czerwony mak, 2 minuty ciszy o jedenastej jedenastego listopada. Symbol zrozumiały dla każdego obywatela Wspólnoty Narodów. Jeśli obywatel jest zbyt mały, żeby wiedzieć na ten temat cokolwiek, gazety i portale podpowiedzą jak o Remembrance Day rozmawiać z dziećmi. Na początek wystarczy, że dziecko zapamięta, że to po prostu Poppy Day i dowie się, że kiedyś była (a potem na szczęście się skończyła) I wojna światowa. A przy okazji – co to jest pamięć, honor i szacunek. Więcej informacji przyjdzie z wiekiem, ale symbolika pozostanie ta sama.

Można uczcić jasno, czysto i przejrzyście. Potwierdził to w tym roku kanadyjski oddział agencji DDB, który przygotował plakat na zamówienie The Historica-Dominion Institute.

Prosta forma graficzna, czytelny i oszczędny przekaz zawiera w sobie zarówno nawiązanie do unikalnej w tym roku daty, jaki i głębszą treść: na plakacie wystąpili prawdziwi kanadyjscy weterani, którzy walczyli w różnych wojnach, reprezentują różne rodzaje wojsk, jest wśród nich afroamerykanin, jest również kobieta.

Niczego nie trzeba dodawać. I każdy wie o co chodzi.

A u nas może chodzi o to, że tych symboli jest już zbyt wiele i niektórzy się w nich pogubili?

Źródła grafiki i foto: DDB Canada, Tomasz Radzik/Super Ekspress

Ten wpis został opublikowany w kategorii symbol. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.